Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Gdzie kupić najlepszą kawę do parzenia w domu? | Relacja na Żywo
Gdzie kupić najlepszą kawę do parzenia w domu?
Dom

Gdzie kupić najlepszą kawę do parzenia w domu?

Kawa to ulubiony napój wielu Polaków. Smak dobrej kawy o poranku może znacząco poprawić nam nastrój i dodać energii do pozytywnego rozpoczęcia dnia. Wiele osób zastanawia się czy w domu można przygotować kawę tak smaczną jak kawa z najlepszej kawiarni? Odpowiedź jest prosta: tak, ale pod warunkiem, że będziemy posiadali w swoim mieszkaniu świeżo paloną kawę specialty. Co zatem dobrze jest wiedzieć o coffee specialty? Gdzie warto ją nabyć?

Specialty coffee – gdzie warto zakupić wyjątkową kawę, którą będziemy mogli parzyć codziennie w domu?

Czym jest specialty coffee? Najprościej można zdefiniować ją, jako kawę o bardzo wysokiej jakości. Taka kawa wyróżnia się pozytywnym profilem smakowym i aromatycznym. Przy pozyskiwaniu kawy specialty dba się o każdy nawet najdrobniejszy detal etapu produkcji. Warto również zaznaczyć, że aby kawa mogła być zaliczona do kaw specialty musi uzyskać, co najmniej 80 punktów w specjalnej 100 punktowej skali. Do grona kaw specialty zalicza się te kawy, które pozbawione są defektów ziarna. Gdzie, zatem możemy zakupić tego rodzaju produkty? Warto zauważyć, że kaw z grupy coffee specialty nie odnajdziemy w popularnych dyskontach, dostępne są one natomiast w profesjonalnych palarniach kawy takich jak np. Palarnia kawy Tu café. Taką kawę w prosty sposób możemy, więc nabyć dokonując zakupów w sklepie online dostępnym na stronie internetowej palarni kawy. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Ponieważ palarnia Tu café oferuje nam różnorodne świeżo palone kawy specialty. To tu możemy liczyć na wysokiej jakości ziarna kawowca, które wypalane są przy zachowaniu zasad sztuki palenia kawy. W sklepie tym odnajdziemy zarówno kawy przeznaczone do zaparzania w tak zwanych szybkich przelewach, jak i kawy do ekspresów ciśnieniowych tych automatycznych i kolbowych czy też kawy przeznaczone do zaparzana w kawiarkach lub aeropressach. Niesamowity smak kaw specialty z pewnością przypadnie do gustu każdemu smakoszowi. Jeżeli więc do tej pory nie mieliśmy jeszcze okazji spróbować tego rodzaju kawy warto to jak najszybciej zmienić i zakupić specialty coffee do swojego własnego domowego użytku.

Gdzie kupić najlepszą kawę do parzenia w domu?

O czym warto pamiętać podczas przygotowania kawy w domu?

Jeżeli posiadamy już wysokiej jakości ziarna kawowca, które zostały dobrze wypalone musimy zadbać o to, aby zaparzyć je w odpowiedni sposób. Dzięki temu będziemy mogli, bowiem cieszyć się najlepszym smakiem i aromatem kawy. O czym zatem musimy pamiętać? Kawę najlepiej mielić tuż przed jej zaparzeniem, wówczas smak i aromat będą najbardziej intensywne. Ważne jest również to, aby odpowiednio dobrać proporcje pomiędzy kawą a wodą. Zazwyczaj (poza ekspresso) taka proporcja to 50- 70 g kawy na litr wody. Istotna jest także jakość wody czy też nawet temperatura wody. Jeżeli zależy nam na szybkim uwolnieniu związków aromatycznych powinniśmy użyć wody o temperaturze od 92 do 96 stopni Celsjusza. Pamiętajmy również, że czas zaparzania powinien być uzależniony od grubości mielenia. Krótkie zaparzanie wskazane jest przy drobno zmielonej kawie, dłuższe przy tej zmielonej grubiej.