Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Jak wynająć jacht na wakacje? Co zabrać w rejs? | Relacja na Żywo
Jak wynająć jacht na wakacje? Co zabrać w rejs?
Podróże

Jak wynająć jacht na wakacje? Co zabrać w rejs?

Wakacje na jachcie to świetna alternatywa dla tradycyjnych form wypoczynku. Nowoczesne jednostki pływające, wyposażone w oddzielne kajuty z łazienkami, część wspólną i kambuz, zagwarantują komfortowy relaks całej rodzinie lub grupie znajomych. Dodatkowym atutem jest oczywiście sam rejs i możliwość zwiedzania jednych z najpiękniejszych miejsc na świecie. Jak wynająć jacht? I co ze sobą zabrać w rejs?

Wybór jachtu i operatora – skorzystaj z yachtGo!

Z pomocą przy czarterze jachtu przychodzą nowoczesne technologie. Nie musimy nawet wychodzić w tym celu z domu. Wszystko można załatwić za pomocą Internetu. Wystarczy wejść na yachtgo – serwis online, który oferuje rezerwację jachtów na całym świecie.

Za pomocą wyszukiwarki, znajdziemy liczne oferty jednostek dopasowanych do naszych potrzeb, które znajdują się w wybranej przez nas lokalizacji i są dostępne w interesującym nas terminie, i na określony przez nas czas np. rejs trwający jeden tydzień, dwa lub trzy tygodnie.

Możemy także wybrać rodzaj samego rejsu:

  • z trasą wymagającą zawrócenia do portu początkowego,

  • trasą bez zawracania, z dopłynięciem do innego wybranego portu, czyli one-way czarter.

Co najważniejsze, do wynajmu jachtu wcale nie są potrzebne żadne uprawnienia. Niezbędne będą one tylko w takiej sytuacji, kiedy sami będziemy chcieli prowadzić jednostkę pływającą. Wtedy koniecznie trzeba sprawdzić regulacje w zakresie kierowania jachtami w danym kraju. Koniecznym minimum będzie na pewno posiadanie patentu sternika jachtowego lub patentu sternika motorowodnego, a także świadectwo radiooperatora (SRC).

Czarter ze skipperem

Jeśli jednak nie posiadamy takich uprawnień, wynajęcie jachtu nie stanowi żadnego problemu. Trzeba jednak razem z nim wynająć skippera, czyli profesjonalnego sternika, który będzie kierował łodzią w trakcie rejsu.

Ta opcja pozwala spędzić wakacje na jachcie zarówno osobom, które jeszcze nie miały do czynienia z jachtingiem, jak i doświadczonym żeglarzom, którzy chcą po prostu odpocząć na jachcie, bez konieczności jego prowadzenia i śledzenia informacji meteorologicznych. Wynajęcie skippera za granicą to z reguły koszt około 150-300 euro za jeden dzień.

Jak wynająć jacht na wakacje? Co zabrać w rejs?

Co ze sobą zabrać w rejs?

Na wakacyjny rejs po ciepłych wodach np. na rejs po Morzu Śródziemnym, zabieramy wszystkie te rzeczy, jakie zabralibyśmy ze sobą na wakacje nad morzem. Będą to czapki, okulary przeciwsłoneczne, klapki, tenisówki lub inne lekkie obuwie, kremy z filtrem UV i ubrania letnie, czyli spodenki, t-shirty i oczywiście kostiumy kąpielowe, art. higieniczne itp. Bagaż powinien być jednak mniejszy niż większy, także ograniczamy go do niezbędnego minimum.

Warto również zabrać na wszelki wypadek cieplejsze ubrania, takie jak polar, miękkie spodnie dresowe, lekki nieprzemakalny sztormiak (Inshore) lub ewentualnie nieprzemakalną kurtkę. Przyda się także latarka – najlepiej tzw. czołówka oraz power bank. Sprzęt elektroniczny należy dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniem lub zalaniem wodą.

Nie można zapomnieć również o zabraniu ze sobą apteczki z podstawowymi lekami, np. środkami przeciw chorobie morskiej (tabletki na chorobę lokomocyjną), preparatami na poparzenia słoneczne czy tabletkami przeciwbólowymi. I pamiętajmy o tym, aby swój bagaż zapakować do miękkich plecaków lub tradycyjnych worków żeglarskich, ponieważ miejsca w kabinach z reguły nie ma za wiele i stos walizek będzie nam tylko utrudniał wygodne mieszkanie.