Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Jakie krzesło pod prysznic wybrać? | Relacja na Żywo
Jakie krzesło pod prysznic wybrać?
Dom

Jakie krzesło pod prysznic wybrać?

Niepełnosprawność, niedołężność nie są już tematami tabu, każdego może spotkać coś złego, co doprowadzi do utraty dawnej sprawności. Zamiast jednak zamykać się w sobie i skupiać na swoim nieszczęściu, trzeba korzystać z rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie. Działa to dobrze przede wszystkim na sferę psychiczną, nie ma się również poczucia, że jest się zależnym od pomocy najbliższych. Jednym z produktów, które usprawniają na przykład kąpiel jest medyczne krzesło pod prysznic.

Jakie krzesło pod prysznic wybrać?

Jakie powinno być krzesło pod prysznic?

Dla osób lżejszych i z mniejszymi ograniczeniami ruchu sprawdza się taboret, jednak osobom o znacznym stopniu niepełnosprawności nie wystarczy. Wówczas trzeba postawić na wytrzymałe krzesło pod prysznic, które po prostu jest o wiele wygodniejsze. Ze względu jednak na większą masę potrzebna będzie pomoc do jego przenoszenia i stawiania w brodziku. Ewentualnością, równie skuteczną jest siedzisko na stałe mocowane do ściany, ale to rozwiązanie nie każdemu odpowiada i jest potrzebne do niego więcej miejsca. Krzesło pod prysznic jest w tej kategorii najlepszą opcją, choćby dlatego, że ma oparcie i zapewnia większą stabilność. Ponadto odciąża kręgosłup i daje lepszy komfort podczas kąpieli, bez konieczności jej szybszego zakończenia. Oczywiście ze względu na wiele zalet krzesła pod prysznic, należy liczyć się z nieco wyższym kosztem, niż w przypadku na przykład taboretów. Pomimo tego w sklepie Medicus.pl znajdą się produkty na każdą kieszeń i gwarantujące przy tym pełen komfort podczas kąpieli.

Kiedy przydaje się krzesło pod prysznic?

Krzesło pod prysznic znajduje się na wyposażeniu każdego ośrodka rehabilitacyjnego oraz szpitali. W końcu przebywają tam osoby o różnych stopniach niepełnosprawności, więc nie ma w tym nic dziwnego. Jednak jest to produkt dostępny również dla osób fizycznych, które przebywają w swoich domach i również potrzebują wsparcia przy podstawowych czynnościach. Tak naprawdę każde krzesło pod prysznic kupione w sklepie Medicus.pl spełnia wszystkie niezbędne standardy, zapewnia komfort dla każdej osoby niepełnosprawnej, która samodzielnie chce zadbać o codzienną toaletę. Wówczas nie ma konieczności przebudowy łazienki, ponieważ po skorzystaniu wynosi się krzesło do innego pomieszczenia. Jeżeli kabina prysznicowa ma większe wymiary, można kupić krzesło z podłokietnikami, w przeciwnym razie musi wystarczyć klasyczne, bez dodatkowych udogodnień. Bliscy ludzi z ograniczeniami w swobodnym poruszaniu się wybierają czasami krzesła z kółkami, co umożliwia bezpośrednie wprowadzenie chorego pod prysznic. Tak naprawdę wybór każdego modelu jest kwestią indywidualną, wiadomo, że te z dodatkowymi funkcjami są droższe. Nie każdy może sobie zatem na nie pozwolić. W przypadku stałego pobytu osoby niepełnosprawnej w domu, czy mieszkaniu, wybierane jest składane krzesło pod prysznic. Po jego złożeniu, blisko ściany, staje się niezauważalne i w ogóle nie przeszkadza innym domownikom w czynnościach toaletowych. To najlepsza opcja, gdy łazienka ma małą powierzchnię.