Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Kierunki podróży Polaków | Relacja na Żywo
Kierunki podróży Polaków
Podróże

Kierunki podróży Polaków

Polacy lubią podróżować, a wśród najczęściej wybieranych kierunków znajdują się od wielu lat Turcja i Egipt, trudno się temu dziwić – w tych krajach przez większość czasu panuje doskonała pogoda. Badania jasno wskazują, że miłośnicy wyjazdów zagranicznych rezerwują loty i hotele na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem.

Kiedy Polacy wybierają się na urlop?

Urlop już dawno przestał kojarzyć się wyłącznie z letnimi miesiącami, wielu spośród naszych rodaków rezerwuje wczasy na długie weekendy, których w każdym roku przypada co najmniej kilka. Najbardziej popularnym i najdłuższym jest zdecydowanie majówka, wiosna sprzyja podróżom, co jest całkowicie zrozumiałe, ponieważ wszystko budzi się do życia. Z racji tego, że tak zwane Boże Ciało przypada zawsze w czwartek, wiele osób decyduje się na wydłużony odpoczynek i bierze urlop również w piątek. W ten sposób można zorganizować krótki, ale niezapomniany wyjazd z rodziną, czy przyjaciółmi. Innymi okazjami do wyjazdu są również święta przypadające w listopadzie i te, na które każdy czeka z niecierpliwością – Święta Bożego Narodzenia. Polacy często decydują się na przywitanie Nowego Roku w innym kraju, co z pewnością poszerza horyzonty.

Kierunki podróży Polaków

Dlaczego Polacy tak często decydują się na wyjazd do Grecji?

Tym, co z pewnością zachęca turystów do odwiedzenia Grecji to panujący w niej klimat, idealna temperatura i słoneczne dni potrafią umilić pobyt w tym kraju. Te słowa potwierdzają polskie Biura Podróży, które notują największe zainteresowanie tym właśnie kierunkiem podróży. Poza niewątpliwymi walorami klimatycznymi, Grecja to również gwarancja przepysznego jedzenia i pięknych widoków zapierających dech w piersiach. Intrygująca jest również panująca tam kultura, która budzi zaciekawienie wśród ludzi różnych narodowości. To wszystko uzasadnia fakt, że greckie wyspy przez cały rok przeżywają prawdziwe oblężenie, wśród faworytów znajdują się Kreta, Rodos oraz Zakynthos. Choć ceny za kilkudniowy pobyt mogą nieco odstraszać, na pocieszenie warto dodać, że często pojawiają się oferty „last minute” pozwalające na wygenerowanie niemałych oszczędności.