Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Kraków - lista miejsc, w których odbywają się ciekawe imprezy i wydarzenia kulturalne. | Relacja na Żywo
Kraków - lista miejsc, w których odbywają się ciekawe imprezy i wydarzenia kulturalne.
Podróże

Kraków - lista miejsc, w których odbywają się ciekawe imprezy i wydarzenia kulturalne.

Kraków to miasto, które ma nam do zaoferowania naprawdę wiele interesujących rzeczy i nie chodzi tu tylko o światowej klasy zabytki. Należy bowiem podkreślić, że to właśnie tu organizowanych jest wiele godnych uwagi imprez kulturalnych. Lista popularnych miejsc imprezowych w stolicy Małopolski jest naprawdę długa. Gdzie, zatem warto się udać? Co dobrze jest wiedzieć na ten temat?

Kulturalne adresy Krakowa, które warto znać

Mieszkańcy Krakowa, a także turyści odwiedzający to piękne miasto, mają wiele okazji do tego, aby w miły i przyjemny sposób spędzić czas na odbywających się tu imprezach i wydarzeniach kulturalnych. Należy bowiem zaznaczyć, że na kulturalnej mapie Krakowa nie brakuje adresów, które warto znać. W Krakowie znajduje się wiele znanych obiektów, w których organizowane są interesujące koncerty, spotkania, wystawy, festiwale, pokazy filmowe, gale, warsztaty czy spektakle. Jak wiadomo, największe imprezy potrzebują właściwej oprawy, dlatego też w takich przypadkach niezbędne są odpowiednio wyposażone, duże i nowoczesne sale. W Krakowie do obiektów, które dysponują tego typu salami zalicza się przede wszystkim: Tauron Arenę Kraków oraz Centrum Kongresowe ICE Kraków, które to są kulturalnymi i biznesowymi wizytówkami tego miasta. Do jakich jeszcze innych obiektów znajdujących się w Krakowie można udać się na wydarzenia kulturalne? Z całą pewnością do godnych odwiedzenia miejsc możemy zaliczyć takie miejsca jak chociażby: Pałac Potockich, Pałac Sztuki, Międzynarodowe Centrum Kultury, Pałac Krzysztofory, Dworek Białoprądnicki, Nowohuckie Centrum Kultury czy też Klub Studio. Ponadto Kraków słynie z wielu znanych teatrów i muzeów. To tu znajduje się jeden z najstarszych teatrów w naszym kraju – Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej. Jeżeli zaś chodzi o muzea, to godne zobaczenia wystawy stałe dostępne są w takich obiektach jak np.: Żydowskie Muzeum Galicja, Muzeum Witrażu, Muzeum Etnograficzne czy też dom rodzinny Jana Matejki. W wielu miejscach odbywają się także interesujące wystawy czasowe. Skąd, zatem możemy czerpać wiedzę na ten temat?

Kraków - lista miejsc, w których odbywają się ciekawe imprezy i wydarzenia kulturalne.

Karnet Kraków – portal o kulturalnym życiu Krakowa

Osoby, które lubią obcować ze sztuką i szukają dla siebie ciekawych wydarzeń kulturalnych, w których mogliby wziąć udział, jak najbardziej powinny zapoznać się z portalem Karnet Kraków. To właśnie w tym miejscu można bowiem w szybki sposób uzyskać informacje o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych odbywających się na terenie miasta Kraków. Na stronie tej mamy dostęp zarówno do kalendarium rocznego, jak i do wyszukiwarki wydarzeń. W Krakowie o każdej porze roku dzieje się naprawdę wiele, a za pomocą portalu Karnet Kraków w prosty sposób sprawdzimy, jaka impreza kulturalna odbywa się w mieście w interesującym nas terminie. Co ważne, na portalu tym filtry wyszukiwania możemy dopasować do naszych preferencji. Możemy więc zdecydować się na wyszukanie wydarzeń, na które dostępny jest wstęp wolny lub takich, które są dedykowane dla dzieci i rodzin.