Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Oświetlenie przedpokoju i korytarzy | Relacja na Żywo
Oświetlenie przedpokoju i korytarzy
Dom

Oświetlenie przedpokoju i korytarzy

Sztuczne światło ma bardzo szerokie zastosowanie. Jednym z nich jest oświetlenie głównych dróg, po których poruszamy się w naszym domu. Jest to jedno z najważniejszych zadań takiego rodzaju oświetlenia. Po zmroku, zwłaszcza kiedy obudzimy się w nocy niezwykle ciężko jest odnaleźć stopnie na schodach czy wejście do toalety. Kiedy przestrzeń korytarza i schodów jest w prawidłowy sposób oświetlona czujemy się o wiele bardziej bezpiecznie aniżeli po ciemku. Aby zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną warto umiarkować intensywność światła w różnych rejonach mieszkania. Jednak światło sztuczne, oprócz funkcjonalności, powinno być estetyczne. Lampy z czujnikami ruchu świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach typu hol czy też korytarz, choć ostatnio zaczynają być one używane we wszystkich pomieszczeniach w domach polaków. 


Detektory reagujące na ruch włączą się tylko wtedy, kiedy akurat będziemy tego potrzebować. Dodatkową funkcją ułatwiającą nasze życie jest wbudowany czujnik zmierzchu, który automatycznie uruchomi detektory po ustalonej godzinie. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie musimy szukać włącznika, aby we wnętrzu zapaliło się światło. Przydatne jest to zwłaszcza kiedy mamy zajęte ręce lub też kiedy jest kompletnie ciemno. W normalnych warunkach zajęło by nam sporo czasu zanim zlokalizowalibyśmy położenie włącznika, a tak nie musimy nic robić.

Oświetlenie przedpokoju i korytarzy

Gdy nasz dom odwiedzą nieproszeni goście to będziemy mogli błyskawicznie dostrzec ich obecność i w odpowiedni sposób zareagować. Do przedpokoju, który przeważnie ma małą powierzchnię najbardziej nadają się plafoniery. Należy unikać lamp wiszących, gdyż one tylko zmniejszą optycznie pomieszczenie, a dodatkowo mogą utrudnić przemieszczanie się czy też otworzenie drzwi.