Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Popularność blogów | Relacja na Żywo
Popularność blogów
Hobby

Popularność blogów

Ilość istniejących w Polsce blogów na przestrzeni kilku ostatnich lat drastycznie wzrosła, największą popularnością cieszą się te z gatunku lifestylowych, na których można znaleźć wiele ciekawych inspiracji. Miejsce na podium zajmują również blogi o tematyce kulinarnej, powstało wiele programów telewizyjnych, które zaszczepiły tę pasję w wielu Polakach.

Dlaczego blogi są tak popularne?

Wszelkie treści umieszczane na blogach najczęściej są przekazywane prostym, zrozumiałym językiem, dlatego właśnie ludzie chętnie na nie zaglądają. Przeczytanie jednego ciekawego wpisu zachęca do kolejnego i następnego, wierni czytelnicy nie mogą doczekać się nowych treści, które pochłoną równie szybko, jak te wcześniejsze. Większością czytelników kieruje chęć poznania innego punktu widzenia na daną sprawę, dlatego wśród najbardziej popularnych tematów znajdują się te trudne, które dzielą ludzi, wywołują kontrowersje i dyskusje. Znajomość innego punktu widzenia może zarówno pomóc w pozbyciu się wątpliwości jak i wzbudzić nowe, podyktowane zmianą światopoglądu.

Popularność blogów

Jakie blogi są najczęściej odwiedzane?

Blog, którego treści mają trafić do serca i rozumu odbiorców muszą być przede wszystkim pisane zwykłym językiem, nie poleca się tutaj stosowanie wyszukanego słownictwa, czy też górnolotnych stwierdzeń i zwrotów. Ważnym elementem każdego popularnego bloga są również oryginalne, wyraźne i przyciągające uwagę zdjęcia. Jeżeli tematyką przewodnią jest gotowanie, warto zainwestować w dobry sprzęt fotograficzny, dzięki któremu będzie możliwe wykonywanie zdjęć przygotowanych potraw oraz ewentualnie poszczególnych składników. W prowadzeniu bloga istotne są również interakcje z odbiorcą, jeżeli pozostawia on komentarz, wypada na niego odpowiedzieć. Czasami wystarczy jedno słowo, zdanie, które udowodni, że dla blogera ważny jest każdy czytelnik, fan, nie tylko ten, który obdarowuje komplementami i jest bezkrytyczny. Czasami rzeczowa dyskusja może zmienić spojrzenie na daną kwestię, dlatego kontakt z czytelnikami jest bardzo ważny.