Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Sposób na wiecznie modną łazienkę | Relacja na Żywo
Sposób na wiecznie modną łazienkę
Dom

Sposób na wiecznie modną łazienkę

Remont łazienki, bądź kreowanie jej od nowa jest nie lada trudnym przedsięwzięciem zarówno dla projektantów, jak i zwykłych obywateli. W aranżacji łazienki bierze się pod uwagę takie kwestie jak jej układ, który powinien być funkcjonalny  oraz dostosowany do potrzeb teraźniejszych jak i tych w przyszłości. Oto kilka sposobów, które sprawią, że łazienka będzie kultowa przez lata.

Układ funkcjonalny

Najbardziej priorytetową sprawą jest funkcjonalność łazienki, ustalenie potrzeb higieniczno-sanitarnych oraz przewidywanie tych potrzeb na przestrzeni kolejnych lat. Po dokonaniu analizy potrzeb należy skupić się na powierzchni pomieszczenia i właściwie zaprojektować funkcje. W trakcie projektowania trzeba pamiętać o dystansie między określonymi punktami stałymi oraz o wysokościach zakładanych sprzętów. Warto dobrze zastanowić się nad oświetleniem, tak by zachowywało odpowiednie proporcje łazienki.

Sposób na wiecznie modną łazienkę

Delikatny styl

Kolejną rzeczą jest styl łazienki. Delikatne i stonowane wnętrze zawsze pozostanie w trendach, a wielkie wzory czy wyrafinowane struktury kiedyś będą mieć swój kres, a co bardziej prawdopodobne szybciej przestaną się podobać jej użytkownikom. Subtelne zdobienia, często niedostrzegalne mogą być uwydatnione przez dobrą grę świateł.

Uniwersalny print

Do najbardziej bezpiecznych kolorów, stosowanych w łazienkach należy beż, krem, biel i szarość. Kolory te pozostają w zgodzie z harmonią. To podłoże kolorystyczne pozwala na wiele modyfikacji wnętrzarskich za pomocą kilku dodatków. Miłośnicy ciemnych kolorów też mogą cieszyć się modną łazienką przez lata, wymaga to jednak właściwego wykorzystania tych kolorów. Warto stawiać na sprawdzone połączenia. Świetne duety tworzą biel i drewno oraz biel i czerń.

Mniej znaczy więcej

Umiar jest słowem kluczowym w aranżacji ponadczasowej łazienki. Styl minimalistyczny w doborze całego wyposażenia jest niezbędny, pomaga stworzyć bardziej przestronne wnętrze. Stanowi on także doskonałą bazę do niewielkich zmian aranżacyjnych, które co jakiś czas odświeżą wnętrze.