Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Zasypiaj zdrowo – jedwabna zasłona na oczy Ci w tym pomoże! | Relacja na Żywo
Zasypiaj zdrowo – jedwabna zasłona na oczy Ci w tym pomoże!
Dom

Zasypiaj zdrowo – jedwabna zasłona na oczy Ci w tym pomoże!

O tym, że jakość snu ma ogromne przełożenie na nasze samopoczucie i zdrowie, każdy wie doskonale. O komfort podczas nocnego wypoczynku można zadbać na wiele sposobów. Bardzo ważne jest to, aby w sypialni panowały odpowiednie warunki sprzyjające relaksowi. W uzyskaniu takiego efektu na pewno pomogą zasłony na oczy z jedwabiu.

Dlaczego warto wprowadzić jedwab do sypialni?

Naturalny jedwab nie bez przyczyny nazywany jest królewskim materiałem. Istnieje sporo powodów, dla których opłaca się wprowadzić go do swojej sypialni nie tylko w formie poduszek, pościeli czy pidżam, ale także zasłon na oczy. Jest bardzo przyjemny w dotyku i wyróżnia się charakterystycznym połyskiem nadającym mu eleganckiego wyglądu. Przy tym odznacza się ogromną wytrzymałością – włókno jedwabne jest trudne so zerwania. Jedwab nie przepuszcza wilgoci i ma właściwości termoregulacyjne, dzięki którym doskonale sprawdza się bez względu na porę roku. Nie gniecie się i nie rozciąga, a przy tym nie podrażnia skóry. Jest idealny dla alergików. Wykonane z niego produkty wprowadzają do sypialni nie tylko powiew świeżości, ale i odrobinę luksusu.

Zasypiaj zdrowo – jedwabna zasłona na oczy Ci w tym pomoże!

Jedwabna zasłona na oczy – sprawdź, czemu jej potrzebujesz!

Jedwabna zasłona na oczy ma mnóstwo zalet wynikających w głównej mierze z właściwości naturalnego jedwabiu. Nie trzeba się obawiać, że podczas snu podrażni ona skórę – nic takiego nie nastąpi, zwłaszcza że jedwab pozwala skórze swobodnie oddychać. Po nocy na twarzy nie będzie żadnych odcisków, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale też pogłębiają istniejące już zmarszczki i sprzyjają powstawaniu nowych. Udowodnione jest zbawienne działanie jedwabiu na cerę i skórę powiek – rano będzie ona prezentować się niezwykle promiennie i gładko. Na tym jednak zalety jedwabnych zasłon na oczy się nie kończą. Ułatwiają one zasypianie, ponieważ skutecznie odcinają oczy od dopływu światła. W ten sposób organizm zwiększa produkcję melatoniny, która odpowiada m.in. za regulowanie godzin snu. Zasypianie w ciemnościach jest znacznie korzystniejsze dla zdrowia niż zasypianie np. przy zapalonej lampce. W efekcie człowiek budzi się rano wypoczęty. Uczucie zmęczenia zostaje skutecznie wyeliminowane, a stres zredukowany. Jest to w dużej mierze zasługą aminokwasów obecnych w jedwabiu – wpływają one kojąco na system nerwowy. Oczywiście jedwabna zasłona na oczy przyda się nie tylko podczas nocnego wypoczynku, ale też w trakcie długiej podróży, drzemek w ciągu dnia czy medytacji.

Jedwabna zasłona na oczy – jak wybrać najlepszą?

W jedwabne zasłony na oczy najlepiej zaopatrywać się u sprawdzonych sprzedawców. Taka zasłona powinna być wykonana z najwyższej jakości jedwabiu o odpowiedniej gramaturze. Warto sprawdzić, czy szczelnie zakryje oczy. Istotny jest też sposób jej wykończenia. Musi być solidna i trwała, a przy tym wyposażona w miękka gumkę z tyłu. Powinna ładnie dostosować się do kształtu głowy. Lekka i starannie wykonana zasłona z jedwabiu w niczym nie przeszkadza, ponieważ nie czuć jej na twarzy.