Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Najlepszy kompakt wc pionowy do łazienki | Relacja na Żywo
Najlepszy kompakt wc pionowy do łazienki
Dom

Najlepszy kompakt wc pionowy do łazienki

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się wiszące miski ustępowe. Nie zajmują one zbyt wiele miejsca, a przy tym pozwalają na wygodne sprzątanie podłogi w łazience. W tym przypadku bowiem zbiornik spłukujący znajduje się w ścianie. Urządzenia tego typu wymagają jednak montażu odpowiedniej konstrukcji w postaci stelaża instalacyjnego montowanego w płycie gipsowo-kartonowej. To generuje dość duży koszt. W związku z czym wciąż nie brakuje zwolenników klasycznych kompaktów wc pionowych. Są one łatwo dostępne, jednak wybranie odpowiedniego modelu wcale nie jest łatwe.

Rodzaj odpływu ma znaczenie

Sporo zależy od sposobu, w jaki do łazienki doprowadzona jest cała instalacja kanalizacyjna. Istotne jest to, czy wyprowadzenie znajduje się w podłodze, czy w ścianie. W łazience można się zdecydować na kompakt wc pionowy z odpływem bocznym, zwanym również odpływem poznańskim. Przeznaczony jest on do podejścia kanalizacyjnego zlokalizowanego w ścianie. Z kolei gdy odpływ znajduje się w stropie czy w podłodze, należy zainwestować w model z odpływem dolnym – warszawskim. Ostatnim rozwiązaniem są kompakty z odpływem uniwersalnym.

Pojemność zbiornika spłukującego

Podczas zakupu kompaktu wc warto przy okazji zwrócić uwagę na pojemność zbiornika spłukującego. Klasyczne modele mieszczą sześć litrów wody. Jeśli komuś zależy na oszczędzaniu, może wybrać specjalny rodzaj spłuczki. Pierwsza posiada dwudzielny przycisk – 3 i 6 litrów. W ten sposób można wybrać spłukanie całą pojemnością zbiornika, bądź jedynie jego połową. W drugim przypadku oszczędzanie wody możliwe jest dzięki przyciskowi „stop”. Zatrzymuje on bowiem spłukiwanie w wybranym przez użytkownika momencie.

Rozmiar i kształt

Rozmiar kompaktu wc pionowego ma decydujący wpływ na komfort użytkowania łazienki i jej całościowy wygląd. Jest to szczególnie istotne w pomieszczeniach niewielkich, gdzie sporo sanitariów zajmuje małą, ciasną przestrzeń. W takiej sytuacji kompakt nie powinien być za duży, gdyż wówczas może np. utrudnić korzystanie z umywalki czy wanny. Co ciekawe, kompakty z odpływem uniwersalnym zajmują nieco więcej miejsca niż te typu warszawskiego czy poznańskiego.

Kolejnym istotnym parametrem kompaktów wc jest kształt. Designerzy i producenci mają w tym przypadku coraz więcej do zaoferowania. Na rynku pojawiają się modele naprawdę fantazyjne. Warto jednak dobrać kompakt odpowiednio do aranżacji całej łazienki. Należy uwzględnić kształt oraz styl wykonania innych elemntów armatury łacienkowej. Nie bez znaczenia są również płytki czy kolory ścian.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że podczas urządzania łazienki trzeba zwracać uwagę na wszystkie detale. Mogą one bowiem znacząco wpłynąć na komfort korzystania z tego pomieszczenia. Mimo upływu lat w wielu domach i mieszkaniach wciąż doskonale sprawdzają się kompakty wc pionowe, które nie sprawiają wielu kłopotów w czasie montażu. Dodatkowo wcale nie muszą być mniej estetyczne niż nowoczesne misy podwieszane. Wystarczy wybrać model odpowiedni do designu swojej łazienki.Najlepszy kompakt wc pionowy do łazienki