Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Sposoby na pozyskiwanie leadów sprzedażowych w social mediach. | Relacja na Żywo
Sposoby na pozyskiwanie leadów sprzedażowych w social mediach.
Biznes

Sposoby na pozyskiwanie leadów sprzedażowych w social mediach.

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stwarzają swoim użytkownikom bardzo wiele możliwości. Można np. wykorzystać je w biznesie do pozyskiwania leadów sprzedażowych. Jak tego dokonać? Oto kilka ciekawych propozycji.

Tworzenie wydarzeń na Facebooku.

Decydując się na organizację wydarzenia na portalu Facebooku jesteśmy w stanie, przy niezbyt dużym nakładzie działań, zdobyć dość sporo leadów sprzedażowych. Pamiętajmy, że aby podzielić się swoją wiedzą nie musimy organizować szkolenia stacjonarnego możemy, bowiem zdecydować się na poprowadzenie webinarium. Osoby, które zdecydują się wziąć w nim udział będą musiały wypełnić specjalny formularz, dzięki któremu my zdobędziemy nowe leady.

Sposoby na pozyskiwanie leadów sprzedażowych w social mediach.

Udostępnianie treści, które będą w stanie zainteresować użytkowników.

Dobrym sposobem na pozyskanie leadów jest publikowanie atrakcyjnych treści np. ciekawych artykułów bądź ebooków, do których pełny dostęp będzie możliwy po rejestracji, polegającej na wypełnieniu odpowiedniego formularza.

Inne ciekawe sposoby na zdobyci leadów sprzedażowych.

Aby pozyskać leady sprzedażowe możemy wykorzystać premiowanie użytkowników. Aktywnym fanom naszego profilu możemy zaproponować dostęp do różnego rodzaju benefitów (np. darmowych próbek produktów) po uprzednim pozostawieniu przez nich danych kontaktowych. Warto również udzielać się na grupach dyskusyjnych. Nawiązywanie kontaktów w takich miejscach, wymienianie opinii i poglądów z członkami grupy może zwiększyć nasze szanse na pozyskanie leadów od użytkowników, którym chociażby udzielimy wsparcia. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także publikacja case study z zachętą, iż w celu uzyskania większej ilości informacji na konkretny temat zapraszamy do kontaktu. Warto również pomyśleć o założeniu profilu na portalu Linkedln, który doskonale nadaje się do tego, aby wykreować się na eksperta. Portal Linkedln znakomicie sprawdza się do nawiązywania relacji zawodowych. Można na nim np. udzielać merytorycznych komentarzy w licznych dyskusjach czy też publikować wartościowe artykuły.