Web Analytics Made Easy -
StatCounter
W poszukiwaniu najlepszej baterii do bidetu | Relacja na Żywo
W poszukiwaniu najlepszej baterii do bidetu
Dom

W poszukiwaniu najlepszej baterii do bidetu

Urządzając jakiekolwiek wnętrze, musimy pamiętać o wielu szczegółach, jeśli całość ma sprawiać pozytywne wrażenie. Podobnie jest w przypadku łazienki. W pierwszej kolejności wybieramy zwykle podstawowe urządzenia sanitarne oraz meble. Nie można jednak zapominać o starannym dobraniu elementów wykończeniowych, takich jak choćby baterie. Warto o to zadbać ze względów estetycznych, ale również funkcjonalnych. Pamiętajmy, że w nowoczesnej łazience baterię montuje się nie tylko w umywalce, wannie czy kabinie, ale również w obecnym tam bidecie.

 

Szeroki wybór baterii do bidetów

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów baterii do bidetów. Najpopularniejsze jednak niezmiennie są baterie montowane bezpośrednio na bidecie, a konkretnie na rancie bidetu. Nie zwracają one zbyt wiele uwagi, ponadto są łatwo dostępne. Jednak warto pamiętać, że również wśród tego rodzaju baterii modele mocno się między sobą różnią. Według podstawowego podziału bateria do bidetu może być:

 

  • jednochwytowa
  • dwuchwytowa

 

Bateria jednochwytowa to taka, która posiada tylko jedno pokrętło. Za jego pomocą odkręcamy zarówno ciepłą, jak i zimną wodę, a często kontrolujemy również jej ciśnienie. Natomiast bateria dwuchwytowa to bardziej klasyczne rozwiązanie. W tym przypadku mamy dwa pokrętła - jeden do odkręcania wody ciepłej, a drugi zimnej. Obecnie modele dwuchwytowe są coraz rzadziej spotykane, gdy użytkownicy za wygodniejsze uznają korzystanie z baterii jednochwytowych.

W poszukiwaniu najlepszej baterii do bidetu

Kolor baterii

Kolor baterii to kwestia istotna, którą należy ustalić na podstawie pozostałych elementów wyposażenia. Niemniej jednak, decydując się na baterię w standardowym kolorze, możemy ją zamontować w zasadzie w każdej łazience. Obecnie znaczna większość baterii do bidetu to modele w barwie chrom. Połyskująca bateria do bidetu w tej barwie nie tylko prezentuje się elegancko, ale również jest praktyczna. Czyszczenie jej jest łatwe i daje bardzo dobre rezultaty.

 

Jaką baterię wybrać?

Jak ustaliliśmy, dzisiaj najbardziej pożądane są jednochwytowe baterie w kolorze chrom, montowane na rancie bidetu. Jednak nawet wiedząc już, że taką właśnie baterię do bidetu chcemy kupić, sprawa wyboru konkretnego modelu nie jest przesądzona. Producenci prześcigają się bowiem w pomysłach, przez co na rynku dostępnych jest mnóstwo baterii bidetowych o podanych parametrach, które jednak oferują również coś więcej.

 

Przykładem dobrej baterii bidetowej może być np. model z serii Insignia oferowany przez firmę Roca. Bateria ta posiada korek ulokowany z boku. Jest to nowoczesna bateria wyposażona w system oszczędności wody. Wszystko za sprawą obecności ogranicznika przepływu. Ze względu na boczną lokalizację pokrętła bateria ta jest wyjątkowo wygodna w obsłudze.

 

Inną ciekawą propozycję stanowi bateria z serii Malva z korkiem automatycznym. W tym przypadku pokrętło zlokalizowane jest bardziej klasycznie - w górnej części baterii. Podobnie jak w baterii z serii Insignia, również w tym przypadku zdecydowano się na instalację ogranicznika przepływu wody. Model z serii Malva to funkcjonalna i estetyczna bateria do bidetu wyposażona w ceramiczną głowicę.