Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Ochrona domu przed włamaniem | Relacja na Żywo
Ochrona domu przed włamaniem
Dom

Ochrona domu przed włamaniem

Zabezpieczanie domu przed włamaniem jest bardzo ważną kwestią, nie tylko podczas wyjazdu na długi weekend, czy wakacje. Właściciel posesji powinien wykorzystać wszystkie sposoby zabezpieczenia swojego mienia przed złodziejami, których niestety w dzisiejszych czasach nie brakuje. Społeczeństwo czasami wykazuje się brakiem odpowiedzialności zostawiając klucz pod wycieraczką, czy doniczką. Można wówczas uznać, że sami zachęcamy do kradzieży, pomimo tego, że w mediach pojawia się wiele ostrzeżeń od policjantów i innych służb.

Ochrona domu przed włamaniem

Kilka sprawdzonych sposobów na ochronę przed kradzieżą

Na szczęście istnieje co najmniej kilka sposobów, które mogą zabezpieczyć właścicieli domów przed wtargnięciem niepożądanych osób. Jednym z nich, całkowicie darmowym jest poproszenie sąsiada o obserwację posesji podczas planowanej nieobecności właściciela. Warunkiem jest oczywiście pozostawanie z nim w zgodzie, w przeciwnym wypadku efekt może nie być zadowalający. Drugim sposobem jest sprawienie pozoru swojej obecności w domu, nie wymaga wielu nakładów finansowych. Do włamań dochodzi zazwyczaj wtedy, gdy złodzieje mają podejrzenie, że nikogo nie ma w środku, świadczą o tym na przykład zgaszone światło, czy opustoszałe podwórko. Wystarczy tak naprawdę pozostawienie włączonego światła i skierowanie prośby do kogoś bliskiego o zadbanie jego wyłączania w dzień.

Ochrona domu przed złodziejami

Wielu właścicieli domów popełnia błąd i oświetla budynek na całą noc, tymczasem wystarczy niewielka inwestycja w sprawdzone czujniki ruchu, który spowodują włączenie oświetlenia w momencie pojawienia się kogoś w pobliżu domu. Jest to widoczne oddziaływanie na psychikę potencjalnego złodzieja, ponieważ stwarza się iluzję obecności właściciela. Oczywiście można także zainwestować w montaż zabezpieczeń w postaci rolet, drzwi i okien antywłamaniowych oraz zamontować alarm na podstawie umowy podpisanej z firmą ochroniarską. Warto również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przydomowych komórek i garaży, przez które możliwe jest przedostanie się do domu.