Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Zasłony - jak prawidłowo zmierzyć potrzebną długość? | Relacja na Żywo
Zasłony - jak prawidłowo zmierzyć potrzebną długość?
Dom

Zasłony - jak prawidłowo zmierzyć potrzebną długość?

Odpowiednia długość zasłon dla każdego oznacza zupełnie inny wymiar. Na ten parametr ma wpływ kilka czynników, spośród których wyróżnia się na przykład modę, fason, czy też oczekiwania mieszkańców. Oczywiście istnieją zasady, których niezależnie od wymagań warto przestrzegać.

Zasłony - jak prawidłowo zmierzyć potrzebną długość?

Jak zmierzyć wysokość?

Błędem, który często jest powtarzany w domach to nieodpowiednie mierzenie wysokości. W tej kwestii bierze się pod uwagę rodzaj zamontowanego karnisza. To jest właśnie punkt odniesienia, w żadnym wypadku nie jest nim sufit. W zależności od rodzaju karnisza, różnice mogą wynosić nawet do kilkudziesięciu centymetrów. Kolejną sprawą jest to, na czym zawiesza się zasłonę. Do wyboru pozostają między innymi zwykłe żabki, agrafki oraz haczyki. Wszystkie one mają wpływ na ostateczną długość potrzebnej zasłonki. Biorąc pod uwagę, że moda jest zmienna, ale nie dla każdego, cały czas popularna jest długość zasłon do parapetu. Właściwie pod tym względem można wybrać produkt w dwóch pozostałych wariantach, czyli powyżej linii parapetu i poniżej niego. Są to opcje dla mniej zdecydowanych.

Zapas długości zasłon

Kupując zasłony, należy uwzględnić zapas tkaniny, który dodaje się do ich całkowitej długości. Mimo, że to rozwiązanie może kojarzyć się z dawnymi czasami, wnętrzami pałaców to decyduje się na nie coraz większa liczba współczesnych ludzi. Jeżeli zgodnie ze wstępnymi zamiarami zasłona ma delikatnie dotykać podłogi, to wystarczający jest zapas od pięciu do ośmiu centymetrów. Tak naprawdę bardzo dużo zależy od zastosowanego materiału. Każdy z nich będzie się prezentował nieco inaczej. Nad ewentualnym zapasem długości zasłon powinni dobrze zastanowić się właściciele psów i innych czworonogów. Zwierzęta mogą zniszczyć piękny materiał, traktując go na przykład jako idealne legowisko lub sposób na rozrywkę. Szczególnie duże ryzyko tego rodzaju uszkodzeń dotyczy bardzo delikatnych tkanin. Mogą one w łatwy sposób ulegać rozdarciu, czy zerwaniu z karniszy. Powyższe kwestie powinny zostać bardzo dobrze przemyślane, by nie spotkało nas żadne rozczarowanie.