Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Książka najlepszym przyjacielem jest | Relacja na Żywo
Książka najlepszym przyjacielem jest
Hobby

Książka najlepszym przyjacielem jest

Książka najlepszym przyjacielem jestDość często rozmawiam ze znajomymi na temat ich pasji i sposobów na wykorzystywanie wolnego czasu. Z pewnym smutkiem stwierdzam wtedy, że raczej mało ludzi lubi regularnie czytać książki. Chyba nigdy nie przestanie mnie to martwić – dla mnie czytanie książek jest czymś znacznie więcej niż tylko zwyczajnym hobby. Mam świadomość tego, że taka opinia jest aktualnie dość niepopularna, ale moim zdaniem bez czytania książek człowiek nie ma tak szerokiego spojrzenia na całą naszą rzeczywistość, jak powinien. Obecnie żyjemy przede wszystkim internetem i tym, co jest w nim zamieszczane. Nie jest to jednak zbyt dobre, bowiem w taki sposób zamykamy się na naprawdę znaczną wiedzę i wiele ciekawych informacji.

Znowu pokuszę się o dość niepopularną opinię. Twierdzę, że w internecie nie znajdziemy nawet maleńkiej części tego, co skrywają w sobie książki. Osobiście staram się traktować internet jedynie jako pewne uzupełnienie i dodatkowe źródło wiedzy. Jeżeli ktoś jednak chciałby faktycznie szczegółowo poznać dany temat, to koniecznie musi sięgnąć po odpowiednią literaturę.

Jest to oczywiście tylko jeden z wielu powodów, dla których moim zdaniem naprawdę warto czytać książki. Zachęcam do tego każdego – cały rynek wydawniczy jest aktualnie tak rozbudowany, że praktycznie w każdym przypadku można znaleźć na nim bardzo wiele interesujących pozycji.