Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Klasyczne hantle, czy Kettlebell? | Relacja na Żywo
Klasyczne hantle, czy Kettlebell?
Biznes

Klasyczne hantle, czy Kettlebell?

Ze względu na niemałe zainteresowanie siłownią wszystkie urządzenia, które się w niej znajdują są w wysokim stopniu eksploatowane, dlatego właśnie tak istotna jest wysoka jakość i wytrzymałość każdego sprzętu oddawanego w ręce klientów. Jeżeli chodzi o rodzaj urządzeń, to ważna jest różnorodność, tak by sprostać oczekiwaniom wszystkich, zarówno tych, którzy stawiają na fitness, oraz zwolenników ćwiczeń siłowych.

Rola hantli i Kettlebell

Najbardziej profesjonalne wyposażenie siłowni Apus-Sports.com obejmuje przede wszystkim wiele rodzajów obciążeń, bez których ćwiczenia na siłowni nie miałyby większego sensu, gdyż taki rodzaj przyrządów pozwala nie tylko wzmocnić wszelkie mięśnie, ale również pomóc w spalaniu zbędnych kalorii i nadmiaru tłuszczyku z newralgicznych części ciała. Wszelkie urządzenia, profesjonalne wyposażenie siłowni Apus-Sports.com to synonim różnorodności, funkcjonalności oraz wysokiej jakości w połączeniu z profesjonalnym doradztwem w zakresie odpowiedniego dopasowania do potrzeb każdego klienta. Wielu spośród klientów siłowni ma dylemat, co wybrać – klasyczne hantle, czy może kettlebell? Wybór nigdy nie jest i nie będzie jednoznaczny, ponieważ jest to w pełni uzależnione od efektów, na jakich najbardziej zależy danej osobie. W przypadku, gdy priorytetem jest zwiększenie masy mięśniowej, zdecydowanie lepiej sprawdzą się klasyczne hantle, które charakteryzują się zdecydowanie lepszym wyważeniem, gdyż obciążenie znajdujące się po obu stronach jest identyczne, utrzymanie równowagi jest tym samym znacznie łatwiejsze. Profesjonalne wyposażenie siłowni Apus-Sports.com zakłada również zaopatrzenie w modne hantle Kettlebell, które nie bez przyczyny polecane są szczególnie dla kobiet, ponieważ to właśnie Paniom najczęściej zależy na wymodelowaniu całego ciała i wyszczupleniu go. Podczas wykonywania ćwiczeń z Kettlebell należy mieć na uwadze, że niezbędne będzie zaangażowanie całego ciała, nie tylko wybranych części ciała, co wynika z braku środka ciężkości w tego rodzaju hantlach, dlatego do utrzymania obciążenia konieczne będzie wykorzystanie znacznie większej ilości siły.

Klasyczne hantle, czy Kettlebell?

Przepis na dynamiczne treningi

Nie ulega wątpliwości, że zarówno tradycyjne hantle, jak i bardziej nowoczesne Kettlebell nadają się do intensywnych treningów, jednak istnieją przesłanki, w jakich przypadkach lepszy będzie wybór poszczególnych rodzajów obciążeń. Profesjonalne wyposażenie siłowni Apus-Sports.com w postaci hantli nie wyklucza możliwości wyposażenia lokalu dodatkowo w Kettlebell, które wybiorą osoby dążące do szybszego spalania kalorii, wymodelowania górnych partii ciała oraz znacznej poprawy stabilności całej sylwetki. Większe tempo ćwiczeń z pewnością zagwarantuje praca z Kettlebell, gdyż poza naturalnym zmęczeniem, zyskuje się znacznie większą siłę w dłoniach, ma na to wpływ specyficzna budowa uchwytu. Mając na względzie powyższe, należy mieć na uwadze, że ćwiczenia z wykorzystaniem Kettlebell wiąże się ze znacznie z większym stopniem niebezpieczeństwa, dlatego też profesjonalne wyposażenie siłowni Apus-Sports.com w tym zakresie zaleca się do zastosowania wyłącznie w profesjonalnych siłowniach, gdzie opiekę nad każdą osobą sprawuje wykwalifikowana kadra.