Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Odwiedzasz Kraków z dziećmi? Koniecznie zobaczcie te miejsca! | Relacja na Żywo
Odwiedzasz Kraków z dziećmi? Koniecznie zobaczcie te miejsca!
Podróże

Odwiedzasz Kraków z dziećmi? Koniecznie zobaczcie te miejsca!

Stolica Małopolski ma ponad 800-letnią historię. Przez wieki w mieście powstało wiele wyjątkowych zabytków, ale także niektóre nowsze atrakcje są warte zobaczenia. Sprawdź, co zobaczyć w Krakowie. Jakie atrakcje dla rodzin z dziećmi znajdują się w dawnej stolicy Polski?

Siedziba królów pełna ciekawych miejsc

Kraków jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie fani historii i zwiedzania zabytków wyjadą z tego miasta zadowoleni. Osoby, które nie są pewne co zobaczyć w Krakowie, mogą po prostu wybrać się do centrum miasta. Tam na każdym rogu znajdują się największe atrakcje turystyczne miasta - na Starym Rynku dumnie stoją Sukiennice, nad którymi górują wieże Bazyliki Mariackiej. Kilkunastominutowy spacer wystarczy, aby z Rynku dojść pod wzgórze wawelskie - tam na najmłodszych czeka jedna z największych atrakcji Krakowa dla dzieci.

Dawno, dawno temu… 

Jedna z najlepiej znanych polskich opowieści jest Legenda o Smoku Wawelskim. Nie jest długa, ale potrafi zaciekawić na kilka minut i pobudzić wyobraźnię malucha. Warto opowiedzieć ją zmierzając właśnie w kierunku Wawelu. Zamek Królewski w Krakowie usytuowany jest bowiem na górze, która jest tłem Legendy, w której król i kolejni śmiałkowie próbowali pozbyć się Smoka Wawelskiego. Bohater opowieści został uwieczniony na rzeźbie znajdującej się u stóp Wawelu, zaraz obok wyjścia ze Smoczej Jamy - groty, która również jest opisana w Legendzie.

Odpoczynek po długim spacerze - rejs po Wiśle

Wybierając się z dziećmi do Krakowa warto zaplanować trasę zwiedzania w ten sposób, aby ostatnim punktem był Zamek Królewski na Wawelu. W bezpośredniej bliskości przepływa bowiem Wisła, a ogromną atrakcją dla każdego dziecka będzie właśnie rejs tą dostojną, krakowską rzeką. 

Odwiedzasz Kraków z dziećmi? Koniecznie zobaczcie te miejsca!

Nieopodal Wawelu znajduje się nabrzeże, wzdłuż którego stoją zacumowane statki. Niektóre z nich pełnią dziś restauracji, inne kursują i pozwalają zobaczyć miasto z innej perspektywy.

Krakowskie atrakcje dla dzieci na deszczowy dzień

Czasami pogoda może pokrzyżować plany turystów. Zwiedzając Kraków można jednak spędzić z dziećmi czas w interesujący sposób nawet podczas największego deszczu. Można wtedy skierować się w stronę Muzeum Przyrodniczego. Tam zarówno najmłodsi, jak i dorośli będa mieli okazję zobaczyć wiele eksponatów i poznać bliżej życie zwierząt.  Ekspozycje są opisane w zrozumiały i ciekawy sposób, niektóre z nich są także interaktywne.

Gdy deszcz spadnie podczas spaceru po krakowskim Rynku, można udać się do Sukiennic. To najstarsza galeria handlowa w mieście - wystawiają się tam lokalni rzemieślnicy. Można się tam również zaopatrzyć w pamiątki - także z wizerunkiem legendarnego Smoka Wawelskiego. W podziemiach Sukiennic znajduje się natomiast Rynek Podziemny - pozostałości najstarszej znanej odsłony Krakowa, które są dostępne dla turystów.

Wycieczkę z dziećmi trzeba dobrze zaplanować

Podczas podróżowania z dziećmi warto już wcześniej sporządzić plan. Sprawdzając wcześniej, co zobaczyć w Krakowie można zaplanować wycieczkę na odpowiednią ilość czasu - w zależności od długości pobytu w mieście.