Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Zwiedzanie Krakowa - od czego zacząć, co zobaczyć? | Relacja na Żywo
Zwiedzanie Krakowa - od czego zacząć, co zobaczyć?
Podróże

Zwiedzanie Krakowa - od czego zacząć, co zobaczyć?

Polska to kraj, który posiada wiele miejsc godnych zobaczenia. Jednym z nich jest z całą pewnością Kraków, czyli jedno z najstarszych miast w naszym kraju. Historia tego miast jest bardzo bogata, to właśnie tu możemy zobaczyć światowej klasy zabytki, w tym te, które wpisane są na listę UNESCO. Powodów, dla których warto odwiedzić Kraków jest naprawdę całe mnóstwo. Ponadto warto dodać, że w mieście tym panuje wspaniała atmosfera, dlatego też tak wielu turystów chętnie tu wraca. W Krakowie organizowanych jest wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, odbywają się znane festiwale. Podczas jednego krótkiego pobytu nie sposób jest zobaczyć wszystkich atrakcji. Nic, więc dziwnego, że wiele osób przyjeżdża tu na dłużej.

Zwiedzanie Krakowa – jak najlepiej się do tego przygotować?

Jeśli wybieramy się na wycieczkę do Krakowa powinniśmy sobie ją wcześniej odpowiednio zaplanować. Dzięki temu będziemy w stanie jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w tym pięknym mieście. Oprócz rezerwacji noclegu warto pomyśleć, co będziemy zwiedzać. Wielu turystów chętnie decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych przewodników. Takie osoby są, bowiem w stanie w interesujący sposób przybliżyć nam historię Krakowa oraz opowiedzieć ciekawostki na temat odwiedzanych zabytków. Należy również zauważyć, że w dzisiejszych czasach duża część turystów stawia także na samodzielne zwiedzanie Krakowa. Warto, bowiem zaznaczyć, że w dobie Internetu możemy skorzystać ze specjalnego planera, który ułatwi nam zwiedzanie najciekawszych zakątków tego miasta. Dzięki stronie krakow.travel zyskujemy dostęp do prostego w obsłudze przewodnika turysty. To właśnie na tym portalu odnajdziemy również praktyczne informacje na temat noclegów, transportu, restauracji oraz godnych zobaczenia miejsc.

Zwiedzanie Krakowa - od czego zacząć, co zobaczyć?

Co warto zwiedzić w Krakowie?

W Krakowie w pierwszej kolejności warto odwiedzić przede wszystkim Stare Miasto, czyli najsłynniejszą część Krakowa. Rynek Główny to ulubione miejsce zdecydowanej większości turystów. To właśnie od spacerów po tym miejscu wiele osób rozpoczyna odkrywanie uroków Krakowa. Kościół Mariacki, Pomnik Adama Mickiewicza, Sukiennice, Wieża Ratuszowa czy Kościół św. Wojciecha to zabytki, które z całą pewnością należy zobaczyć będąc w Krakowie. Nie inaczej sprawa wygląda ze słynnym Wzgórzem Wawelski. To miejsce również jest obowiązkowym punktem na liście osób odwiedzających Kraków. Zamek Królewski, Katedra Wawelska czy Smocza Jama to z tymi zabytkami związana jest historia Krakowa. Miejscem wartym zobaczenia jest również krakowski Kazimierz, który niegdyś był niezależnym miastem. Obecnie ta dzielnica Krakowa jest jedną z głównych jego atrakcji. W miejscu tym warto wybrać się na stary cmentarz żydowski, zobaczyć Starą Synagogę czy też odwiedzić Plac Wolnica. Mówiąc o ważnych zabytkach Krakowa nie można pominąć również kopców, z których to słynie to miasto. W Krakowie znajduje się aż pięć kopców, przy czym najbardziej popularny jest kopiec Kościuszki. Wszystkie te zabytki sprawiają, że Kraków jest naprawdę magicznym miastem, do którego warto przyjechać.