Rozwój osobisty – mój blog

hand-895588_1280

Zauważyłem, że rozwój osobisty stał się w ostatnich latach bardzo popularnym i chętnie poruszanym tematem. W gruncie rzeczy nie dziwi mnie coś takiego – małego tego, uważam to za bardzo pozytywne zjawisko. Pokazuje to bowiem, że zwyczajnie coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać to, że nasze życie może być o wiele lepsze niż dotychczas, zaś my sami możemy zacząć czerpać z niego znacznie większą satysfakcję i radość.

Należy jednak pamiętać o tym, że skuteczne rozwijanie się w niektórych dziedzinach własnego życia nie jest rzeczą prostą. W większości przypadków będzie to od nas wymagało niemałej determinacji oraz samozaparcia – właśnie z tego powodu bardzo wielu ludzi podejmuje co prawda decyzję o zmianie swojego życia na lepsze, ale jednocześnie nie jest w stanie wytrwać w swoich postanowieniach szczególnie długo.

Z tego powodu zdecydowałem się na stworzenie tego bloga. Czy uważam się za specjalistę od rozwoju osobistego? Koniecznie – bardziej za kogoś, kto sam metodą prób i błędów zdołał osiągnąć w takich kwestiach pewne sukcesy. Rozwój osobisty, niezależnie od tego, w jaki w ogóle sposób rozumiemy to określenie dosłownie zawsze wymaga od nas odpowiedniego podejścia – celem mojego bloga jest wyłącznie wskazanie Wam drogi.