Podkarpacie magiczny region turystyczny

poland-680920_1280

Zauważyłem, że bardzo wielu ludzi przy okazji planowania swojego urlopu zazwyczaj nawet nie bierze pod uwagę tego, aby spędzić wolny czas gdziekolwiek w Polsce. Dużo większą popularnością cieszą się wyjazdy do innych krajów – z jednej strony jest to dla mnie w pełni zrozumiałe, ale równocześnie twierdzę, że warto bliżej poznać także swój własny kraj. Sam w ciągu ostatnich kilku lat przekonałem się o tym, że na terenie Polski znajdziemy sporo naprawdę urokliwych miejsc, i wcale nie trzeba w tym celu ograniczać się Tylko do tych najbardziej znanych, tłumnie odwiedzanych miast.

Osobiście uważam, że jednym z najwspanialszych regionów naszego kraju jest Podkarpacie. Tak, w pełni zdaję sobie sprawę z tego, co ludzie z innych części kraju słyszeli o nim – biedne województwo, brudne, źle zarządzane. Pierwszy raz wybrałem się tam z takim właśnie nastawieniem i… przeżyłem istny szok. Okazało się bowiem, że województwo podkarpackie jest naprawdę czyste i świetnie zorganizowane – kompletnie inaczej, niż przedstawia się je w innych częściach Polski. A jak wiele możemy spotkać tutaj pięknych miejsc! Zacznę od miast. Stolicą Podkarpacia jest Rzeszów, którego stary rynek wprawia w prawdziwy zachwyt.

Polecam też inne miasta regionu, takie jak Jasło czy Krosno – mają one niesamowity urok. Oczywiście, prawdziwą perłą Podkarpacia są Bieszczady, moim zdaniem należące do najwspanialszych gór w całej Polsce. Podkarpacie jest dla mnie idealnym przykładem na to, że w Polsce znajdziemy naprawdę mnóstwo ciekawych miejsc.